Tüm Ürünler

Hakkımızda

Corporate Logos - Ugur Group Companies


2002 yılında Denizli’nin Serinhisar ilçesinde küçük bir imalathanede kuruyemiş makinaları imalatı ile başlayan yolculuğumuz, 2004 yılında REMA MAKİNA adı ile resmileşti. Bu küçük imalathanede kuruyemiş makinaları sektöründe farklı ürünler geliştirdik. Bu süreç içerisinde Muğla’nın Ortaca ilçesinde de bir şube açtık ve ilk defa tarımsal sulama sistemleri ile burada tanıştık. Burada çeşitli firmaların damlama sulama borularının satışının yanında, bazı arazi uygulamaları ve seralarda soba imalatı ile üreticiye faydalı olmaya çalıştık. Ortaca’daki 1 yıllık deneyimimizden sonra birtakım ekonomik sıkıntılar nedeniyle buradaki şubemizi kapatmak zorunda kaldık. Her ne kadar sıkıntıya girdiysek de işimizi asla bırakmadık, hep ciddi olduk, dürüst olduk; işimize dört elle sarıldık ve 2007 yılında Denizli’nin Merkez ilçesinde (Bayramyeri) daha büyük bir mağaza kiraladık. Böylece sektörde küçük, ancak o günkü şartlarda bizim için büyük ve riskli bir adım atmış olduk.

Başlarda ön planda çeşitli tarımsal makina, alet ve ek parçaları; ikinci planda da tarımsal sulama ürünleri satışı ile Denizli’de markamızı insanlara duyurmaya başladık. 2009 yılında Serinhisar’daki imalatımızı tamamen kapatarak yatırımlarımızı Denizli’deki işletmemiz üzerine yoğunlaştırdık. 2013 yılının sonlarına doğru İzmir yolu üzerindeki bugünkü merkez mağazamızın arsasını satın almamız kariyerimizin yükselişine ve geleceğimiz adına yaptığımız en büyük yatırımımız oldu. Başlarda bu arsanın bir bölümünü depo, bir bölümünü de imalat atölyesi olarak tasarladık. İleride buranın nasıl bir yer olacağını o günlerde hayal edebilmek bile bizi heyecanlandırıyordu. Gün geçtikçe işimize daha çok sarılıyor, daha büyük işler yapmak için hiç durmadan çalışıyorduk. Azimliydik. Daha sonra ilimizin çeşitli ilçelerinde bölge üreticilerine daha hızlı çözümler sunmak ve daha faydalı olabilmek adına 2014 yılında Acıpayam’da, 2016 yılında Kaklık’ta, 2018 yılında Tavas’ta ve son olarak 2020 yılında Nazilli’de şubelerimizi açtık.

Artık 18 yılı geride bırakırken ne kadar güçlü bir ekip olduğumuzu, birlikte başaramayacağımız hiçbir şeyin olmadığının tamamen farkındaydık. 2018 yılının sonlarına doğru bugünkü merkez mağazamızın inşasını bitirerek 2019 yılının ilk gününde merkez birimimizi Bayramyeri’ndeki mağazamızdan buraya taşıdık. Bayramyeri mağazamız şube olarak halen müşterilerimize hizmet vermeye devam etmektedir.

REMA Tarım Sulama Teknolojileri Makina San. ve Tic. Ltd. Şti.
-2020-